Akıllı Duyuru

image

Akıllı Duyuru

EĞİTİM KURUMLARI BİLGİLENDİRME SİSTEMİ (EKBİS)

Akıllı Duyuru, öğrenci ve veli bilgilendirme sistemine sahip bir mobil uygulamadır.

Gönderim yaptığınız araçların tamamını bir uygulamada birleştirir (WhatsApp, SMS, mail, sosyal ağlar gibi). İletişim araçlarının tamamını kaldırıyoruz ve tek bir mobil uygulamada birleştiriyoruz.

Bu mobil uygulama, Android ve iOS'un geliştirdiği uygulama mağazalarına kurum adı ve kurumun logosu ile yükleniyor. Böylelikle, kurumun kendisine özel Android ve iOS uygulaması olmuş oluyor. 

Kuruma tanımladığımız web paneli üzerinden oluşturulan kullanıcı adı ve şifreler ile öğrenci ve veliler sisteme giriş yapıyor.

Mesajlar: SMS olarak gönderim sınırı vardır. Akıllı duyuruda gönderim sınırı bulunmaz. SMS'te karakter sınırı vardır. Akıllı duyuruda karakter sınırı bulunmaz. SMS'te resimli mesaj bulunmamaktadır. Akıllı duyuruda resimli mesaj vardır.

Ayrıca, gönderim yaparken yatay ve dikey filtreleme yapılmaktadır; yani mesajı tüm okula, tüm öğretmenlere, tüm öğrencilere, tüm velilere veya sadece bir sınıfa, bir öğrenciye ve bir veliye şeklinde filtreleyerek gönderebilirsiniz.

Gönderdiğiniz tüm mesajlar diğer uygulamalardaki gibi notification, yani bildirim olarak gelir.

Haberler: Mesaj altyapısı gibi resimli olarak sınırsız gönderim seçeneğiyle önemli haberlerinizi yayınlayabilirsiniz. Yayınlanan haberler aynı zamanda ana sayfada da yer almaktadır.

Etkinlik: Okulunuzda yapılması planlanan tüm etkinlikleri akıllı duyuru aracılığı ile bildirebilirsiniz.

Anketler: okulunuz için düşündüğünüz tüm değerlendirmeleri anket bölümünden bir anket oluşturarak anında geri bildirim alabilirsiniz.

Menü – Okulumuz hakkında: Okulunuzun web sitesinde bulunan tüm bilgileri akıllı duyuru ile paylaşabilirsiniz.

Ders programı: Öğretmen, öğrenci ve veliler bu bölümden ders programını günlük olarak takip edebilmektedir.

Yemek listesi: Okulunuzda yemek veriliyorsa, haftalık yemek listelerini akıllı duyuru ile paylaşabilirsiniz.

Sınav takvimi: Sınav tarihlerini akıllı duyuru ile bildirebilirsiniz.

Ödev: Öğretmenler, verdiğiniz şifreyle giriş yaparak, öğrencilerine gerek tüm sınıfa gerekse sadece bir öğrenciye olacak şekilde ödev gönderimi yapabilir.

Devamsızlık raporu: Öğretmenler kendi şifreleriyle giriş yaparak, sınıfta ânında yoklama alabilmektedir. Bu sayede, günlük devamsızlık durumunu veliler de ânında görebilir.